Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 09.05.2013

Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ONZ w Polsce

W sobotę (11 maja br.), od godz. 11.00 odbędzie się piknik na warszawskim Bemowie. W ramach obchodów Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na uczestników pikniku czeka wiele atrakcji, w tym m.in. próbne egzaminy na prawo jazdy, pokaz sprzętu policyjnego i strażackiego, wystawa pojazdów zabytkowych, a także liczne konkursy z przepisów ruchu drogowego dla dzieci i młodzieży.

Mieszkańców stolicy oraz turystów zapraszamy do udziału w pikniku na terenie Automobilklubu Polskiego, na warszawskim Bemowie. W sobotę (11 maja br.) będzie można wziąć udział w konkursach z przepisów ruchu drogowego i pierwszej pomocy. Nagrodą główną w konkursie z przepisów drogowych jest przejazd z Kajetanem Kajetanowiczem, wielokrotnym mistrzem Polski w rajdach samochodowych.

Na uczestników pikniku czekają również pokazy mistrzów Polski w rajdach i wyścigach samochodowych, pokazy motocyklowe i pojazdów zabytkowych, a także pokaz ratownictwa drogowego i medycznego. Natomiast funkcjonariusze policji i Państwowej Straży Pożarnej zaprezentują sprzęt używany w trakcie swojej codziennej służby.

Tego dnia dzieci i młodzież będą mogły przystąpić do egzaminu na kartę rowerową w specjalnie do tego przystosowanym miasteczku ruchu drogowego. Natomiast dorośli będą mogli skorzystać z porad udzielanych przez egzaminatorów WORD oraz sprawdzić swoją wiedzę w próbnym egzaminie na prawo jazdy. Uczestnicy pikniku będą mogli przetestować swoje umiejętności w symulatorze jazdy, dachowania i pasów bezpieczeństwa.

Uczestnicy konkursu będą mogli zobaczyć pokaz mody, w trakcie którego zaprezentowane zostaną elementy odblaskowe. Na zakończenie pikniku przewidywane są występy artystyczne.

Całodniowa impreza na terenie Automobilklubu Polskiego, w Warszawie-Bemowo rozpocznie się od godz. 11.00 i potrwa do godz. 19.00. Organizatorem pikniku na Bemowie (Powstańców Śląskich 127) jest Automobilklub Polski. Udział w pikniku jest nieodpłatny.

Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego obchodzimy od poniedziałku (6 maja br.) do niedzieli (12 maja br.). Przypomnijmy, że tego dnia podczas seminarium w MSW, zainaugurowane zostały ogólnopolskie obchody Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Święto to wpisuje się, w zainicjowane przez ONZ, drugie obchody Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Tegoroczne ogólnopolskie obchody Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego objęli honorowym patronatem minister spraw wewnętrznych oraz minister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej.
 

Mapa serwisu