Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 25.07.2013

Pamiętajmy o bezpieczeństwie nad wodą!

Od początku maja utonęły w sumie 228 osoby. Tylko w lipcu utonęły łącznie 84 osoby. Służby podległe MSW stale apelują o rozwagę i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą.

Według policyjnych statystyk najwięcej osób utonęło 22 czerwca – 17 osób, 20 czerwca – 8 osób, osób, 23 czerwca – 7 osób, 17 czerwca  – 7 osób, 9 lipca  – 11 osób.

Służby podległe MSW stale apelują o rozwagę i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą. Pod żadnym pozorem nie wchodźmy do wody po spożyciu alkoholu. Natomiast wchodząc do wody po dłuższym czasie spędzonym na słońcu, pamiętajmy o tym, że musimy stopniowo schładzać ciało, żeby przyzwyczaić je do niższej temperatury – w ten sposób unikniemy szoku termicznego.

Służby apelują, aby kąpać się tylko w miejscach strzeżonych, tam gdzie nad naszym bezpieczeństwem czuwają ratownicy. Podczas wypoczynku nad wodą zwróćmy szczególną uwagę na dzieci bawiące się w pobliżu rzek, jezior i kąpielisk. Pamiętajmy również o stosowaniu się do znaków nakazu i zakazu umieszczanych przy kompieliskach. 

Uprawiając sporty wodne - pływając żaglówkami, łódkami czy kajakami, zadbajmy o to, żeby wszyscy mieli założone kapoki. W sytuacji, gdy wypływamy w dłuższy rejs, pamiętajmy, żeby wcześniej sprawdzić prognozę pogody.
 

Mapa serwisu