Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 02.03.2016

Minister Mariusz Błaszczak: będzie czasowe przywrócenie kontroli granicznych podczas szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży

Mariusz Błaszczak

- Jesteśmy gotowi, aby zapewnić bezpieczeństwo nie tylko Papieżowi, ale przede wszystkim  pielgrzymom, którzy przyjadą na Światowe Dni Młodzieży – powiedział w studio Radiowej Trójki minister Mariusz Błaszczak.

Szef MSWiA przyznał, że zapadła już decyzja w sprawie czasowego przywrócenia kontroli granicznych na czas szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w lipcu w Polsce. Minister Mariusz Błaszczak podkreślił, że jest to działanie standardowe, a kontrole były przywracane m.in. także podczas EURO 2012 w Polsce.

Podczas rozmowy szef MSWiA mówił także o przygotowywanej ustawie antyterrorystycznej. Poinformował, że głównym celem ustawy jest lepsza koordynacja działań służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Podkreślił, że nowe przepisy nie będą ograniczały wolności i swobód obywatelskich.

- Dziś podejmowanie decyzji,  jeżeli mielibyśmy do czynienia z zagrożeniem jest skomplikowane i długie. Zależy nam, żeby te decyzje były podejmowane szybko – powiedział minister Mariusz Błaszczak.

Szef MSWiA mówił także o byłym komendancie głównym policji insp. Zbigniewie Maju. Przypomniał, że były szef policji był sprawdzany przez odpowiednie służby, które poinformowały, że insp. w 2014 r. otrzymał dostęp do informacji najbardziej chronionych. 

Mapa serwisu