Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 23.03.2016

Powołanie wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP

Powołanie wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP

22 marca 2016 r., decyzją ministra spraw wewnętrznych i administracji na stanowisko wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej powołany został kpt. mgr Andrzej Bartkowiak. Akt powołania wręczył sekretarz stanu w MSWiA Jarosław Zieliński. W uroczystości wziął również udział komendant główny PSP st. bryg. Leszek Suski.

Kapitan Andrzej Bartkowiak urodził się 19 czerwca 1972 r. w Gnieźnie. Służbę rozpoczął w 1996 r. w Komendzie Rejonowej Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu, gdzie przeszedł kolejne szczeble kariery zawodowej. Później łącząc służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Wągrowcu z nauką, systematycznie podnosił swoje kwalifikacje, kończąc w 2003 r. Szkołę Aspirantów PSP w Poznaniu, a następnie Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, gdzie na Wydziale Pedagogiki uzyskał najpierw tytuł licencjata (2006), a potem tytuł magistra (2008). W 2014 r. ukończył studia podyplomowe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.

Jego wzorowa postawa i zaangażowanie w realizację zadań służbowych były wielokrotnie doceniane przez przełożonych. Za szczególne zaangażowanie w działaniach przeciwpowodziowych prowadzonych na terenie m.st. Warszawy w 2010 roku został wyróżniony nagrodą, a w 2011 r. odznaczony Brązowym Medalem "Za Zasługi Dla Pożarnictwa".

/Źródło: psp.gov.pl/

  • Powołanie wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP
  • Powołanie wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP
  • Powołanie wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP

Mapa serwisu