Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 23.03.2016

Minister Mariusz Błaszczak: ustawa antyterrorystyczna jest niezbędna, aby zapewnić bezpieczeństwo obywatelom

Mariusz Błaszczak

Ustawa antyterrorystyczna, nowy Komendant Główny Policji oraz bezpieczeństwo Światowych Dni Młodzieży – to główne tematy, które były omawiane podczas rozmowy z ministrem Mariuszem Błaszczakiem w TVP INFO.

Szef MSWiA podkreślił, że według informacji służb w Polsce obecnie nie ma zagrożenia terrorystycznego. Zaznaczył, że mimo to, policja i straż graniczna zwiększyła liczbę patroli szczególnie na lotniskach i dworcach.

Minister poinformował, że nie przewiduje możliwości odwołania lub zmiany terminu Światowych Dni Młodzieży.

- Chcę zapewnić, że jesteśmy w kontakcie z organizatorami Światowych Dni Młodzieży, tak żeby wykluczyć wszelkie zagrożenia – podkreślił Mariusz Błaszczak.

Podczas rozmowy minister zadeklarował, że po Świętach Wielkanocnych przedstawi Pani Premier kandydata na nowego Komendanta Głównego Policji. Zaznaczył, że będzie to oficer policji, który ma odpowiednie doświadczenie i kompetencje.

Jutro zostaną także zaprezentowane założenia nowej ustawy antyterrorystycznej. Minister podkreślił, że prace nad projektem rozpoczęły się już w grudniu.

- To prawo jest niezbędne do tego, aby zapewnić bezpieczeństwo obywatelom, a służbom odpowiednie i skuteczne narzędzia do tego żeby wytropić terrorystów – powiedział szef MSWiA. 

Mapa serwisu