Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 15.06.2016

Przywracamy posterunki policji – odtworzona jednostka w Łysych

Przywrócenie posterunku w Łysych

Minister Mariusz Błaszczak odtworzył posterunek policji w Łysych. Jednostka została zlikwidowana przez poprzedni rząd w grudniu 2012 r. U podstaw przywrócenia posterunku leżą apele lokalnej społeczności, która argumentowała, że brak posterunku na terenie gminy wpływa na obniżenie poczucia bezpieczeństwa.

- Rząd Prawa i Sprawiedliwości, który obiecał przywracanie posterunków Policji, teraz konsekwentnie z tych obietnic się wywiązuje. Rozpoczęliśmy proces przywracania posterunków policyjnych. Są one niezbędne, aby obywatele mieli poczucie bezpieczeństwa. Nie będziemy oszczędzać na bezpieczeństwie Polaków - zapewnił podczas uroczystości minister Mariusz Błaszczak. 

Na posterunku Policji w Łysych służbę będzie pełnio 7 funkcjonariuszy. Będą to: kierownik posterunku, jednoosobowe stanowisko do spraw kryminalnych oraz zespół prewencji (dwóch dzielnicowych i trzech policjantów w korpusie podoficerów). Ponowne uruchomienie posterunku w Łysych zwiększy dostęp mieszkańców do policjantów i będzie miało duże znaczenie dla podniesienia poziomu poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców tej gminy. Posterunek Policji w Łysych zostanie włączony w struktury Komisariatu Policji w Myszyńcu. Do tej pory gmina Łyse była obsługiwana przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Myszyńcu.

Poprzedni rząd koalicji PO-PSL zlikwidował ponad połowę istniejących posterunków Policji. W latach 2007-2015 zlikwidowano 418 z 817 takich jednostek, a ich likwidacja nie była poprzedzona żadnymi analizami. Zmiany nie przyniosły spodziewanych oszczędności, przyczyniły się natomiast do obniżenia poczucia bezpieczeństwa obywateli. W ramach konsultacji społecznych odbyło się ponad 12 tys. spotkań z 217 tys. osób. W efekcie wytypowano posterunki Policji, które zostaną przywrócone.

  • Przywrócenie posterunku policji w Łysych #1
  • Przywrócenie posterunku w Łysych #2
  • Przywrócenie posterunku policji w Łysych #3
  • Przywrócenie posterunku policji w Łysych #4
  • Przywrócenie posterunku policji w Łysych #5
  • Przywrócenie posterunku policji w Łysych #6
  • Przywrócenie posterunku policji w Łysych #7
  • Przywrócenie posterunku policji w Łysych #8
  • Przywrócenie posterunku policji w Łysych #9

Mapa serwisu