Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 15.06.2016

Minister Mariusz Błaszczak nagrodził pierwszego Młodego Bohatera

Bartek otrzymuje nagrodę od Ministra Błaszczaka

Minister Mariusz Błaszczak nagrodził 10-letniego Bartosza medalem „Młody Bohater”. Chłopiec uratował życie swojej mamy. To początek akcji, której celem jest wyróżnianie wzorowych postaw dzieci i młodzieży.

Wiedza o tym jak zareagować na sytuację zagrożenia życia jest dziś powszechna, jednak nie każdy potrafi zastosować ją w praktyce. Zdarza się, że dziecko reaguje, kiedy dorośli są nieobecni lub, co gorsza – obojętni.

17 lutego 2016 r. matka 9-letniego wtedy Bartosza nagle zasłabła w swoim domu w wyniku ataku hipoglikemii. Jej syn zareagował bez wahania. Wiedząc o chorobie matki natychmiast zawiadomił służby i podawał jej wodę z cukrem aż do przyjazdu Policji i ratowników medycznych.

Szybka reakcja i zdecydowanie chłopca uratowały życie jego matce. Będzie on wpisany jako pierwszy do rejestru Młodych Bohaterów na stronie internetowej MSWiA, gdzie w przyszłości znajdą się pozostali laureaci tej nagrody. Otrzymany przez niego medal ma unikalny numer 001.

Minister wyróżnił również dwóch funkcjonariuszy, którzy pierwsi przybyli na miejsce zdarzenia i udzielili pomocy nieprzytomnej kobiecie: sierżanta Michała Skrajnego i sierżanta sztabowego Marcina Krasuskiego.

  • Bartek otrzymuje nagrodę od Ministra Błaszczaka
  • Bartek otrzymuje nagrodę od Ministra Błaszczaka
  • Bartek - Młody Bohater
  • Bartek - Młody Bohater
  • Bartek - Młody Bohater

Mapa serwisu