Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 30.09.2016

Minister Mariusz Błaszczak nagrodził kolejnych Młodych Bohaterów

Minister Mariusz Błaszczak nagrodził kolejnych Młodych Bohaterów

Julia, Magda i Bartek z Inowrocławia udzielili pierwszej pomocy mężczyźnie, który zasłabł na ulicy. Bracia Jakub i Paweł z Bydgoszczy zapobiegli ucieczce kierowcy z miejsca wypadku drogowego. Dziś z rąk szefa MSWiA otrzymali medale „Młodego Bohatera”.

- Za tę wrażliwość na drugiego człowieka, który potrzebuje naszej pomocy, serdecznie Wam dziękuję. Zachowaliście się tak jak powinniście się zachować w trudnej sytuacji. W sytuacji, w której wielu dorosłych nie wiedziałoby, jak się zachować. Możecie być przykładem do naśladowania dla wszystkich Waszych rówieśników – powiedział minister Mariusz Błaszczak, wręczając pamiątkowe medale i nagrody piątce „Młodych Bohaterów” z województwa kujawsko-pomorskiego.

W czerwcu br. podczas powrotu ze szkoły uczniowie Gimnazjum nr 2 w Inowrocławiu (Julia – 16 lat, Magda – 15 lat i Bartek – 15 lat) zobaczyli leżącego na chodniku mężczyznę. Mężczyzna skarżył się na ból w klatce piersiowej, a po chwili stracił przytomność. Młodzi ludzie, nie tracąc zimnej krwi, natychmiast przystąpili do działania. Powiadomili pogotowie ratunkowe i rozpoczęli reanimację, którą prowadzili aż do przyjazdu karetki. Ich zdecydowana reakcja ocaliła życie mężczyzny.

Z kolei bracia Jakub (12 lat) i Paweł (6 lat) z Bydgoszczy w sierpniu byli świadkami zderzenia dwóch samochodów. Kierujący mercedesem nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącą skodą fabia. Następnie kierowca mercedesa wysiadł z auta, pozbierał części swojej karoserii i odjechał. Widząc co się dzieje, stojący na przejściu, razem z mamą i bratem, 12-letni Jakub pobiegł za odjeżdżającym mercedesem i zrobił zdjęcie. Także jego brat Paweł zrobił zdjęcie mercedesa aparatem telefonicznym matki. Postawa obu chłopców zapobiegła ucieczce kierowcy, który spowodował zderzenie. Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującego.

Nagroda „Młody Bohater” to wyróżnienie dla dzieci i młodzieży do lat osiemnastu, które wykazały się wzorową postawą i przyczyniły się do ocalenia zdrowia lub życia innych osób. Akcja „Młody Bohater” to nowa inicjatywa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, która służy nagradzaniu i promowaniu godnych naśladowania postaw wśród dzieci i młodzieży.

Każdy laureat nagrody otrzymuje unikalny, numerowany medal i zostanie wpisany do rejestru młodych bohaterów na stronie internetowej MSWiA, gdzie będzie można poznać jego historię.

  • Minister Mariusz Błaszczak nagrodził kolejnych Młodych Bohaterów
  • Minister Mariusz Błaszczak nagrodził kolejnych Młodych Bohaterów
  • Minister Mariusz Błaszczak nagrodził kolejnych Młodych Bohaterów

Mapa serwisu