Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 25.11.2016

Kolejni młodzi bohaterowie nagrodzeni przez ministra Mariusza Błaszczaka

Kolejni młodzi bohaterowie nagrodzeni przez ministra Mariusza Błaszczaka

Kolejnymi laureatami nagrody „Młody Bohater” zostali 12-letni Jakub i Dariusz, 13-letni Igor oraz 16-letni Radosław. Dziś w Rzeszowie minister Mariusz Błaszczak wręczył chłopcom medal oraz podziękował za ich postawę, która przyczyniła się do uratowania ludzkiego życia.

Akcja „Młody Bohater” to inicjatywa Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, która służy nagradzaniu i  promowaniu godnych naśladowania postaw wśród dzieci i młodzieży. Nagroda jest wręczana dzieciom, które ocaliły bądź aktywnie przyczyniły się do ocalenia życia innych osób. Niezależnie od tego, czy udzieliły one pomocy osobie nieprzytomnej, wezwały służby ratunkowe, czy po prostu zaalarmowały o niebezpieczeństwie, ich dzielność i opanowanie zasługują na nagrodę.

29 września w Skrzyszowie trwały zawody sportowo-pożarnicze. 3 członków OSP usłyszało huk z pobliskiej autostrady A4. Natychmiast udali się na miejsce, gdzie znaleźli przewrócony ciągnik siodłowy z naczepą. Wśród członków OSP był 16 letni Radosław. Chłopak przedostał się na autostradę i otworzył starszym kolegom drzwi w ekranie dźwiękochłonnym. Kierowca ciężarówki był zakleszczony w kabinie, a z pojazdu wyciekały płyny eksploatacyjne. Radek z kolegami wstępnie opatrzyli rannemu rozcięta głowę, po czym ewakuowali go z miejsca zagrożenia.

Jakub, Dariusz i Igor wracając ze szkoły w Tarnowie zobaczyli 60-latkę, które straciła przytomność. Sytuacja zwróciła też uwagę przechodzącej obok mieszkanki osiedla. Również chciała pomóc. Była jednak tak rozemocjonowana, że dzwoniąc na numer alarmowy nie potrafiła się precyzyjnie wysłowić i określić miejsca zdarzenia. Chłopcy od razu przejęli inicjatywę. Jeden z nich poinformował dyspozytora co się stało. Chłopcy mimo obecności funkcjonariuszy straży miejskiej, którzy pojawili się na miejscu nie odeszli. Czuwali przy kobiecie, aż do momentu przyjazdu karetki.

  • Minister Mariusz Błaszczak i młodzi bohaterowie
  • Młody bohater
  • Młody bohater

Mapa serwisu