Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 06.12.2016

14-letni Patryk w elitarnym gronie młodych bohaterów

Patryk - Młody Bohater

Wiceminister Jarosław Zieliński we Włocławku wręczył 14-letniemu Patrykowi medal Młodego Bohatera. W ten sposób chłopiec dołączył do grona 27 młodych ludzi, którzy swoim zachowaniem uratowali życie lub zdrowie innych osób.

14-letniemu Patrykowi z Siedlimowa cała rodzina zawdzięcza życie. W styczniowy poranek chłopiec zaalarmował tatę o dziwnych dźwiękach dochodzących z poddasza. Ojciec po wejściu na strych zauważył pożar i wezwał strażaków. Siedmiu domowników zostało ewakuowanych. Dzięki sprawnej akcji straży pożarnej udało się ugasić pożar.

- Postawy takie jak ta, która wykazał sie Patryk trzeba zauważać i nagradzać. Gratuluję Patryku, bądź taki, przez całe dorosłe życie - powiedział Minister Zieliński dziękując chłopcu za jego czyn.

Akcja „Młody Bohater” to inicjatywa Mariusza Błaszczaka, ministra spraw wewnętrznych i administracji, która służy nagradzaniu i  promowaniu godnych naśladowania postaw wśród dzieci i młodzieży. Nagroda jest wręczana dzieciom, które ocaliły bądź aktywnie przyczyniły się do ocalenia życia innych osób. Niezależnie od tego, czy udzieliły one pomocy osobie nieprzytomnej, wezwały służby ratunkowe, czy po prostu zaalarmowały o niebezpieczeństwie, ich dzielność i opanowanie zasługują na nagrodę.

Awanse i odznaczenia

Jarosław Zieliński, wiceszef MSWiA wręczył też 16 osobom odznaki „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” – 15 osób. Wyróżnienia otrzymują osoby, które wykazały się wyjątkową ofiarnością w działaniach ratowniczych lub pełnią długoletnią służbę lub działalność społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej.

- Dzięki waszej ofiarności, odwadze i pełnej oddania służbie mozemy powiedzieć, że w Polsce ludzie czują się bezpieczni - powiedział wiceminister do nagrodzonych.

Sześciu funkcjonariuszy awansowało również na wyższy stopień służbowy. Spotkanie było również okazją do przekazania nagród Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Wiceminister spotkał się też z kadrą kierowniczą jednostek z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. 

(zdjęcia: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki)

 

 • Patryk - Młody Bohater
  Patryk - Młody Bohater
 • Patryk - Młody Bohater
  Patryk - Młody Bohater
 • Wystąpienie Ministra Zielińskiego
  Wystąpienie Ministra Zielińskiego
 • family photo uczestników uroczystości
  family photo uczestników uroczystości
 • family photo uczestników uroczystości
  family photo uczestników uroczystości

Mapa serwisu