Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 11.02.2017

Konkurs na aplikację mobilną do wysyłania zgłoszeń alarmowych

Aplikacja

Z okazji Europejskiego Numeru Alarmowego 112, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiło konkurs na aplikację mobilną do wysyłania zgłoszeń alarmowych, w szczególności przez osoby głuche.

Głównym celem konkursu jest zapewnienie osobom niepełnosprawnym dostępu oraz poszerzenie zakresu kanałów łączności do usługi powiadamiania ratunkowego.

Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie projektu, którego interfejs powinien być dedykowany przede wszystkim dla osób głuchych oraz wyposażony w elementy umożliwiające dokonanie zgłoszenia w sposób dotykowy, tj. piktogramy, rysunki, skróty itp. Aplikacja musi wysyłać zgłoszenia alarmowe w formie wiadomości SMS, przesyłanej na wskazany numer telefonu, a także umożliwiać późniejszą komunikację dwustronną z operatorem numerów alarmowych w centrum powiadamiania ratunkowego. Aplikacja powinna funkcjonować prawidłowo zarówno na telefonach jak i tabletach.

Termin zgłoszenia projektów mija 15 maja 2017 roku. Rozstrzygnięcie nastąpi do 19 czerwca 2017 r.

Szczegóły w regulaminie oraz specyfikacji. 

Skład Jury konkursu:

  • Krzysztof Kotyniewicz, Prezes Zarządu Głównego Polskiego Związku Głuchych,
  • Adam Piotrowski, Dyrektor Departamentu Teleinformatyki MSWiA,
  • Mateusz Kurzejewski, Naczelnik Wydziału Komunikacji Internetowej DKS MSWiA,
  • Maria Skarzyńska, Naczelnik Wydziału Systemu Powiadamiania Ratunkowego DT MSWiA,
  • Piotr Rychel, Główny specjalista w Wydziale Systemu Powiadamiania Ratunkowego DT MSWiA.

Jury konkursu na Aplikację mobilną do wysyłania zgłoszeń alarmowych, w szczególności przez osoby głuche, na mocy § 9 pkt. 2 regulaminu konkursu podjęło decyzję o zmianie terminu rozstrzygnięcia konkursu z dnia 19 czerwca na dzień 31 lipca 2017 r. oraz przedłużyło odpowiednio termin wręczenia nagrody za zwycięski projekt do 18 sierpnia 2017 r.

Aktualizacja: 19.07.2017 r. 

MSWiA uprzejmie informuje, że decyzją Jury konkursu na Aplikację mobilną do wysyłania zgłoszeń alarmowych, w szczególności przez osoby głuche z 10 zgłoszonych do udziału w konkursie projektów aplikacji zwycięzcą konkursu została aplikacja Alarm 112, firmy HEXATI Sp. z o.o.

Pliki do pobrania

Mapa serwisu