Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 03.03.2017

Lekcja bezpieczeństwa w lubelskim „Ogniku”

Minister Mariusz Błaszczak w lubelskim "Ogniku"

- Dzieci są przygotowane i wiedzą jak się zachować. Taka lekcja jest niewątpliwie bardzo pouczająca – powiedział Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji, podczas pierwszej lekcji w nowo otwartej sali edukacyjnej „Ognik” przy Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 w Lublinie.

Zajęcia były poświęcone zachowaniu w niebezpiecznych sytuacjach związanych z dymem i pożarem. Po prelekcji szef MSWiA wręczył dzieciom biorącym w niej udział upominki.

Sala edukacyjna „Ognik” powstała w ramach rządowego programu „Bezpieczna+”. W salach  „Ognik” dzieci poznają jak należy zachować się w przypadku zagrożenia ogniem w domu. Zainstalowane w salach urządzenia pozwalają na symulację typowych przyczyn powstawania pożaru – od żelazka, piekarnika, kuchenki mikrofalowej, kominka, itp. Przy okazji dzieci poznają specyfikę służby strażaków w Państwowej Straży Pożarnej, uczą się podstaw ochrony przeciwpożarowej, kształtują bezpieczne nawyki i zachowania w życiu codziennym oraz uczą się podstaw pierwszej pomocy.

Realizowany przez Rząd RP program „Bezpieczna+”, służy wspomaganiu szkół w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach. Głównym celem tego programu, realizowanego w latach 2015-2018, jest poprawa bezpieczeństwa uczniów nie tylko w szkole, ale i poza nią.

- Wasi starsi koledzy otrzymali dziś medale Młodych Bohaterów, za to że wiedzieli jak się zachować i pomogli potrzebującym. Jestem pewien że Wy również będziecie wiedzieć jak się zachować w trudnej sytuacji – podsumował Mariusz Błaszczak. Minister kilka minut wcześniej odznaczył dwóch nastoletnich chłopców, którzy uratowali życie swoich najbliższych.

  • Minister Mariusz Błaszczak w lubelskim "Ogniku"
  • Minister Mariusz Błaszczak w lubelskim "Ogniku"
  • Minister Mariusz Błaszczak w lubelskim "Ogniku"

Mapa serwisu