Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 31.05.2017

Poinformujemy Cię, że Twój paszport jest gotowy do odbioru

MSWiA przygotowało ułatwienie dla osób składających wniosek o nowy paszport. Już od jutra (1 czerwca br.) każda osoba, która poda swój numer telefonu lub adres e-mail, zostanie poinformowana o tym, że paszport jest gotowy do odbioru.

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego już teraz – miesiąc przed wakacjami – warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Trzeba również pamiętać, że niektóre kraje wymagają, by paszport był ważny jeszcze przez co najmniej 6 miesięcy od planowanej daty przyjazdu.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało kolejne ułatwienie dla osób składających wniosek o nowy paszport. Od 1 czerwca br. każdy, kto złoży wniosek o paszport, może skorzystać z usługi powiadomienia o tym, że paszport jest gotowy do odbioru. Usługa jest bezpłatna. O wprowadzeniu nowej usługi poinformował Tomasz Zdzikot, podsekretarz stanu w MSWiA. - Żeby z niej skorzystać wystarczy, przy składaniu wniosku o paszport, podać swój numer telefonu lub adres e-mail i wyrazić zgodę na przetwarzanie tych danych – powiedział wiceminister spraw wewnętrznych i administracji w Delegaturze Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Płocku.

Kiedy dokument będzie gotowy do odbioru obywatel otrzyma informację, że paszport czeka na niego w urzędzie. Informacja zostanie wysłana na telefon komórkowy - sms-em o treści: „Twój paszport jest do odbioru w (nazwa urzędu, ulica)” lub e-mailem o treści: „Zapraszamy po odbiór paszportu w urzędzie, w którym został złożony wniosek”. Można podać i numer telefonu, i adres email.

Przypominamy, że wniosek o nowy paszport można złożyć w dowolnym punkcie paszportowym na terenie kraju – niekoniecznie w województwie, w którym jesteśmy zameldowani. Czas oczekiwania na wydanie paszportu w kraju nie powinien być dłuższy niż 30 dni. – W praktyce realny czas oczekiwania na wydanie paszportu jest często krótszy. Stąd nasza usługa, dzięki której dowiemy się, że nasz paszport jest już gotowy do odbioru – podkreślił Tomasz Zdzikot, podsekretarz stanu w MSWiA.

Wiceminister poinformował, że w 2016 roku zostało wydanych ponad 1 mln 334 tys. paszportów, natomiast w tym roku od stycznia do kwietnia - ponad 456 tysięcy.

Nowa siedziba Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Płocku

Tomasz Zdzikot, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, wziął również udział w inauguracji działalności Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w odrestaurowanym budynku w Płocku. W sali konferencyjnej odsłonięto tablicę upamiętniającą śp. Prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego.

Delegatura MUW mieści się teraz w zabytkowym budynku przy ul. Kolegialnej w Płocku. Remont trwał trzy lata. W nowej siedzibie Delegatury powstała nowoczesna strefa obsługi klienta Wydziału Spraw Obywatelskich z oddzielnym wejściem, przestronną poczekalnią, kącikiem dla dzieci i elektronicznym systemem kolejkowym. - Administracja powinna być ukierunkowana na potrzeby obywatela, na realizację usług, których potrzebuje obywatel. Dlatego nowoczesne strefy obsługi są tak ważne – powiedział wiceminister Tomasz Zdzikot w Płocku.

W budynku poza Delegaturą Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego swoje siedziby będą miały również m.in. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, Inspekcja Transportu Drogowego, Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny, Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej i Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska.

 • DMUW w Płocku
 • DMUW w Płocku
 • DMUW w Płocku
 • DMUW w Płocku
 • DMUW w Płocku
 • DMUW w Płocku
 • DMUW w Płocku
 • DMUW w Płocku
 • DMUW w Płocku
 • DMUW w Płocku
 • DMUW w Płocku
 • DMUW w Płocku
 • DMUW w Płocku
 • DMUW w Płocku
 • DMUW w Płocku

Mapa serwisu