Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 03.07.2017

Pierwszy raz w Polsce – Raport Witolda

Minister Mariusz Błaszczak i Małgorzata Kupiszewska

Pierwsze oficjalne wydanie raportu rotmistrza Witolda Pileckiego o życiu w niemieckim obozie zagłady KL Auschwitz, trafiło właśnie w ręce Polaków. Jego autorem jest sam rotmistrz, który z własnej woli trafił do obozu.

W poniedziałek, 3 lipca odbyło się spotkanie ministra Mariusza Błaszczaka z koordynatorką Projektu i pełnomocnikiem ,,Fundacji Gdzie” – Małgorzatą Kupiszewską, która oficjalnie przekazała dokument szefowi MSWiA.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji było Partnerem Projektu Rotmistrz Pilecki – Bohater Niezwyciężony, którego owocem jest wydanie po raz pierwszy raportu w Polsce. Publikacja trafi do wszystkich szkolnych bibliotek w Polsce i poza granicami kraju, do bardzo wielu bibliotek publicznych, wojskowych, więziennych i aresztów.  

Raport Witolda został wydany pod Honorowym Patronatem i z przedmową Prezydenta RP Andrzeja Dudy przez Wydawnictwo APOSTOLICUM w Ząbkach.

Dokument Witolda Pileckiego, ukazujący dramat więźniów KL Auschwitz przełożono również na język angielski. Raport jest do pobrania pod adresem http://rtmpilecki.eu/

  • Minister Mariusz Błaszczak i Małgorzata Kupiszewska
  • Minister Mariusz Błaszczak i Małgorzata Kupiszewska
  • Minister Mariusz Błaszczak i Małgorzata Kupiszewska

Mapa serwisu