Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 29.09.2017

Szef MSWiA powołał nowego komendanta mazowieckich strażaków

Wiceminister Jarosław Zieliński, w imieniu szefa MSWiA, wręczył st. bryg. Bogdanowi Łasicy powołanie na stanowisko komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. W uroczystości wziął udział m.in. komendant główny PSP gen. brygadier Leszek Suski.

Nowy komendant mazowieckiej straży jest doświadczonym funkcjonariuszem - przez 11 lat pełnił służbę w warszawskich jednostkach ratowniczo-gaśniczych jako dowódca i zastępca dowódcy. Brał także udział w organizacji i zabezpieczeniu m.in. wizyt Papieży: Jana Pawła II i Benedykta XVI, Światowego Forum Ekonomicznego, Szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży. W przeszłości pełnił funkcję zastępcy komendanta miejskiego PSP w Warszawie, a w ostatnim czasie był pełniącym obowiązki komendanta wojewódzkiego PSP w Warszawie.

Podczas uroczystości, która odbyła się w siedzibie MSWiA, powołania na nowe stanowiska otrzymali także bryg. Tomasz Bajerczak, który będzie pełnił obowiązki  zastępcy świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP, a także st. bryg. Marek Jankowski, który będzie pełniącym obowiązki zastępcy łódzkiego komendanta wojewódzkiego PSP. Nowi komendanci powiatowi PSP pracować będą także w Przasnyszu (bryg. Waldemar Białczak), Makowie Mazowieckim (st. bryg. Arkadiusz Gołębiewski) i Kozienicach (st. kpt. Kamil Bieńkowski).

Mapa serwisu