Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 16.10.2017

12-letni Sebastian w gronie Młodych Bohaterów

Sebastian - Młody Bohater

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji nagrodził rezolutnego chłopiec, który wspólnie z kolegą pomógł okradzionej kobiecie. Medal wręczył Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w MSWiA.

26 lipca 2017 r.  w Sokółce w województwie podlaskim doszło do kradzieży. Do 79-letniej kobiety podbiegł mężczyzna, który przewrócił ją na ziemię. Gdy kobieta upadła, bezwzględny napastnik zabrał jej torebkę i uciekł. Wołanie o pomoc przypadkiem usłyszeli 12-letni Sebastian i 9-letni Oskar. Chłopcy od razu podbiegli do kobiety. Kiedy dowiedzieli się co zaszło, zadzwonili pod numer 112. Dzięki podanym przez nich szczegółom, Policja szybko ujęła sprawcę kradzieży. Sebastian i Oskar nie przeszli obojętnie wobec potrzebującego. Nie tylko zareagowali na prośbę o pomoc, ale też wiedzieli gdzie zadzwonić aby zgłosić napaść. Ich postawę powinni naśladować rówieśnicy i dorośli.

Minister Zieliński podziękował Sebastianowi za jego postawę. Podkreślił też, że chłopiec przynosi dumę swoim rodzicom.

Kolega Sebastiana - Oskar - mieszka w woj. lubuskim i 19 października odbierze nagrodę z rąk min. Mariusza Błaszczaka.

Akcja „Młody Bohater” to inicjatywa Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, która służy nagradzaniu i  promowaniu godnych naśladowania postaw wśród dzieci i młodzieży.

Nagroda „Młody Bohater” jest wręczana dzieciom, które ocaliły, bądź aktywnie przyczyniły się do ocalenia życia innych osób. Niezależnie od tego, czy udzieliły one pomocy osobie nieprzytomnej, wezwały służby ratunkowe, czy po prostu zaalarmowały o niebezpieczeństwie, ich dzielność i opanowanie zasługują na nagrodę.

Każdy laureat nagrody otrzyma unikalny, numerowany medal i zostanie wpisany do rejestru młodych bohaterów na stronie internetowej MSWiA, gdzie będzie można poznać jego historię.                                                 

  • Sebastian - Młody Bohater
    Sebastian - Młody Bohater

Mapa serwisu