Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 17.01.2018

Paweł Majewski wiceministrem MSWiA odpowiedzialnym za teleinformatykę i dokumenty tożsamości

Premier Mateusz Morawiecki powołał Pawła Majewskiego na stanowisko sekretarza stanu w MSWiA. Nowy wiceminister odebrał dziś akt powołania z rąk szefa MSWiA, Joachima Brudzińskiego.

Minister Paweł Majewski będzie odpowiadał w MSWiA za sprawy teleinformatyki oraz kwestie związane z dokumentami tożsamości. Będzie również pełnił rolę Pełnomocnika Rządu do Spraw Przygotowania Organów Administracji Państwowej do Współpracy z Systemem Informacyjnym Schengen i Wizowym Systemem Informacyjnym.

Zgodnie z przepisami nowego sekretarza stanu w MSWiA powołał premier Mateusz Morawiecki na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Szef MSWiA, Joachim Brudziński, wręczył dziś ministrowi Pawłowi Majewskiego akt powołania na stanowisko.

Minister Paweł Majewski pełnił dotychczas funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Cyfryzacji. Współpracował również z MSWiA oraz innymi resortami odpowiedzialnymi za przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Do października 2016 r. był bowiem ministrem w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odpowiedzialnym za koordynację tych przygotowań w rządzie.

  • Wręczenie aktu powołania dla min. Majewskiego
  • Wręczenie aktu powołania dla min. Majewskiego
  • Wręczenie aktu powołania dla min. Majewskiego
    Wręczenie aktu powołania dla min. Majewskiego

Mapa serwisu