Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 27.02.2018

Egzamin dla kandydatów na komisarzy wyborczych odbędzie się 3 marca

W sobotę (3 marca br.) w Warszawie odbędzie się bezpłatny egzamin dla kandydatów na komisarzy wyborczych. Osoby zainteresowane przystąpieniem egzaminu mogą rejestrować się drogą elektroniczną do 28 lutego.

Egzamin organizuje Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego. Chętni mogą rejestrować się pod adresem https://www.nist.gov.pl/rejestracja

Miejsce egzaminu wskazane zostanie po zakończeniu rejestracji.

Po weryfikacji zgłoszeń, osoby które zostaną zakwalifikowane na egzamin otrzymają od organizatora do 1 marca br. - na podany w zgłoszeniu adres mailowy - zwrotną informację dotyczącą szczegółów organizacyjnych.

W egzaminie uczestniczyć mogą osoby spełniające kryteria wskazane w Kodeksie Wyborczym po wcześniejszym złożeniu aplikacji do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W przypadku dodatkowych pytań bądź wątpliwości prosimy o kontakt pod adresem: rejestracja@nist.gov.pl

Zgodnie z nowymi przepisami 100 komisarzy powoła na 5-letnią kadencję Państwowa Komisja Wyborcza spośród osób przedstawionych przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Do podstawowych zadań komisarzy wyborczych należy m.in. sprawowanie nadzoru nad przestrzeganiem prawa wyborczego, powoływanie terytorialnych i obwodowych komisji wyborczych, czy przedkładanie sprawozdania z przebiegu wyborów, wraz z ich wynikami, Państwowej Komisji Wyborczej.

Mapa serwisu