Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 29.07.2008

Wicepremier Grzegorz Schetyna na Podhalu

Kolejną wizytę na poszkodowanym przez powódź Podhalu złożył 28 lipca b.r., Wicepremier, Minister Spraw Wewnętrznych, Pan Grzegorz Schetyna. Wicepremierowi towarzyszył Sekretarz Stanu w MSWiA – Pan Tomasz Siemoniak

Udzielić pomocy – taki był cel spotkania Wicepremiera Grzegorza Schetyny z samorządowcami. Na spotkanie przyjechało kilkudziesięciu wójtów i starostów z terenów objętych klęską żywiołową.

Szef resortu odwiedził zniszczony most na drodze krajowej nr 49 na trasie Nowy Targ - Jurgów. Po przejeździe do Zakopanego delegacja MSWiA  oceniła straty w samym mieście, w tym uszkodzony dom przy ul. Nowotarskiej 1, ujęcie wody na potoku Białka i zniszczenia tzw. Czerwonego Dworu.

W siedzibie Starostwa Tatrzańskiego Wicepremier Grzegorz Schetyna, przekazał samorządowcom z Podhala promesy, czyli zapewnienia o przyznaniu pieniędzy na likwidację szkód popowodziowych. Wojewoda małopolski Jerzy Miller obiecał, że pieniądze trafią do samorządów w sierpniu.

Małopolska z rezerwy budżetu państwa otrzymała 20 milionów złotych. Połowę kwoty – 10 milionów otrzymał powiat nowotarski. Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę nowego mostu i naprawę zniszczonej drogi do Nowej Białej.

Mapa serwisu