Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 16.09.2010

Gwardia Narodowa Illinois w Polsce

Polsko-amerykańska wymiana doświadczeń z zakresu zarządzania kryzysowego była tematem 5-dniowej wizyty delegacji Gwardii Narodowej stanu Illinois w Warszawie i Krakowie. Przedstawiciele tej formacji byli w naszym kraju od 13 do 17 września br.

 

15 września br. w Krakowie odbyło się spotkanie z dyrektorami Wydziałów Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego wszystkich urzędów wojewódzkich. Amerykanie zaprezentowali m.in. jak Biuro Zarządzania Kryzysowego i Komunikacji Miasta Chicago przygotowuje się na wypadek nadzwyczajnych sytuacji. Spotkali się także z małopolską strażą pożarną.

13 września br. z amerykańską delegacją spotkał się dyrektor Departamentu Analiz i Nadzoru MSWiA Jacek Zalewski, który przedstawił m.in. organizację systemu zarządzania kryzysowego w resorcie spraw wewnętrznych i administracji oraz polskie przygotowania do EURO 2012. Odbyło się także posiedzenie Polsko–Amerykańskiej Grupy Roboczej ds. Zwalczania Terroryzmu.   

W trakcie wizyty goście z USA odwiedzili jednostkę Państwowej Straży Pożarnej Nr 6 przy ul. Marymonckiej w Warszawie. Mogli dowiedzieć się jak strażacy zwalczają zagrożenia chemiczne, biologiczne i radiologiczne. Zapoznali się również z  pracą placówki Straży Granicznej na warszawskim Okęciu. Polscy funkcjonariusze zaprezentowali m.in. sposoby wykorzystania sprzętu do wykrywania promieniowania.

Ponadto, 14 września br. przedstawiciele Gwardii Narodowej obserwowali jak podczas ćwiczenia antyterrorystycznego „Polonia 2010” działało Stołeczne Stanowisko Kierowania Komendy Stołecznej Policji.
 
Delegacja Gwardii Narodowej stanu Illinois pod przewodnictwem płk Gary’ego Schmitta przebywała w Polsce w ramach Programu Partnerstwa Stanowego.

  • Stołeczne Stanowisko Kierowania KSP
  • Ćwiczenie „Polonia 2010”

Mapa serwisu