Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 17.11.2011

Podziękowania dla sportowców

Wręczono nagrody finansowe funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej, policji i Straży Granicznej, którzy zdobyli łącznie 85 medali na Światowych Igrzyskach Policjantów i Strażaków w Nowym Jorku. Są to największe na świecie mistrzostwa służb policyjnych i strażackich z całego świata.

W igrzyskach na przełomie sierpnia i września br., w 69 dyscyplinach sportowych, rywalizowało ponad 15 tys. zawodników służb mundurowych z 75 państw.

Polscy funkcjonariusze służb podległych ministerstwu otrzymali więcej medali niż podczas ostatnich mistrzostw sprzed dwóch lat. Policję i Straż Graniczną reprezentowało po troje funkcjonariuszy, zdobywając odpowiednio 15 i 12 medali. Reprezentacja Państwowej Straży Pożarnej, w tym 21 strażaków, zdobyła łącznie 58 medali.

Minister pogratulował sukcesów funkcjonariuszom straży pożarnej, policji i Straży Granicznej oraz podziękował za reprezentowanie resortu i Polski na arenie międzynarodowej. Podkreślił także, że poprzez udział w zawodach sportowych funkcjonariusze kształtują pozytywny wizerunek formacji zagranicą. 

W spotkaniu 16 listopada br. uczestniczył także Adam Rapacki podsekretarz stanu w ministerstwie oraz szefowie formacji, które brały udział w światowych igrzyskach w Nowym Jorku.

Mistrzostwa odbywały się w okresie 26 sierpnia – 6 września 2011 r. Igrzyska organizowane są co dwa lata, zawsze w innym kraju. Prawo udziału w nich mają narodowe, sportowe reprezentacje służb mundurowych z całego świata. Pierwsze zawody odbyły się w 1985 roku, w San Jose w USA. Od tego momentu zainteresowanie mistrzostwami sportowymi z udziałem służb porządku publicznego wyraźnie wzrasta. W 2007 igrzyska odbyły się w Adelajdzie w Australii i wzięło w nich udział prawie 8 tys. zawodników. Gospodarzem ostatnich, 13. Światowych Igrzysk Policjantów i Strażaków, było Vancouver w Kanadzie. W igrzyskach wzięło wówczas udział ponad 10,5 tys. uczestników. Polskie służby mundurowe w 2009 roku reprezentowało 20 strażaków, 7 policjantów i jeden strażnik leśny, którzy zdobyli łącznie 57 medali.

Mapa serwisu