Dzień Samorządowca - Aktualności - Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Strona znajduje się w archiwum.

Czwartek, 27 maja 2004

Dzień Samorządowca

27.05.04 – Dziś jest Dzień Samorządu Terytorialnego. Wszystkim samorządowcom kierownictwo Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz wszyscy pracownicy resortu, życzą wszystkiego najlepszego, spełnienia marzeń i samych sukcesów w pracy!

Poniżej zamieszczamy list Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Ryszarda Kalisza do przedstawicieli samorządu terytorialnego.

 

Szanowni Państwo!

W dniu 27 maja co roku świętujemy Dzień Samorządu Terytorialnego, w którym to Wy, Samorządowcy, możecie pokazać ogrom dokonanej pracy dla społeczności lokalnych, bez której trudno sobie wyobrazić obraz dzisiejszej Polski.

Minęło już 14 lat od momentu reaktywowania w naszym kraju samorządu terytorialnego. Dzięki Waszemu zaangażowaniu i ciężkiej pracy w „małych ojczyznach", ten okres stał się epoką wzmożonego rozwoju lokalnego i budowy społeczeństwa obywatelskiego.

Dziś z perspektywy czasu można z całą pewnością stwierdzić, że ze wszystkich reform okresu transformacji reaktywacja samorządu terytorialnego stała się największym sukcesem Polski. Jest to zasługa wielu działaczy aktywizujących lokalne społeczności, ale przede wszystkim mieszkańców polskich gmin i miast, tworzących z mocy prawa wspólnoty samorządowe.

Od niedawna cieszymy się pełnoprawną obecnością w Unii Europejskiej. Przed nami czas przemian w administracji i trudna misja dostosowania urzędów do nowych zadań wynikających z akcesji. Sprostanie wielkim oczekiwaniom lokalnych wspólnot, związanym ze zjednoczeniem Europy jest dla urzędników samorządowych wielkim wyzwaniem. Mam nadzieję, że razem uda nam się z powodzeniem zrealizować wszystkie przedsięwzięcia.

Drodzy Samorządowcy!

Pragnę serdecznie podziękować Wam w dniu Waszego święta za trud i poświęcenie z jakim służycie polskiemu społeczeństwu i życzyć samych sukcesów, tak, aby wasze wysiłki były zawsze zauważone i doceniane przez mieszkańców Waszych gmin i miast.

Ryszard Kalisz
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji
 

Mapa serwisu