Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 02.01.2017

Minister Mariusz Błaszczak: Polska jest wolna od zagrożeń terrorystycznych

Minister Mariusz Błaszczak

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji był gościem poniedziałkowej Rozmowy Dnia w Radiowej Jedynce. Poruszone tematy to przede wszystkim ostatnie wydarzenia w Ełku i zagrożenie terrorystyczne w Europie.

Szef MSWiA poinformował, że 4 osoby podejrzane o morderstwo 21-letniego Daniela znajdują się już w rękach Policji. Zatrzymano również 24 chuliganów, którzy brali udział w późniejszych zamieszkach. Obecnie w Ełku jest spokojnie.

Do zabójstwa doszło w noc sylwestrową pod jednym z ełckich barów. Wśród osób zatrzymanych są cudzoziemcy. W niedzielę w miejscu tragedii zebrało się kilkaset osób. Wśród nich byli też agresywni chuligani, którzy niszczyli mienie i rzucali różnymi przedmiotami w stronę funkcjonariuszy Policji.

 - Zostaną wyciągnięte konsekwencje wobec sprawców morderstwa, ale też wobec  tych, którzy dopuścili się chuligaństwa – zapewnił minister Błaszczak.

Szef MSWiA podkreślił, że Policja cały czas jest na miejscu, aby zapewnić mieszkańcom miasta bezpieczeństwo. Zaznaczył też, że wydarzenia w Ełku były jedynym poważnym incydentem, który miał miejsce w Sylwestra.

Rozmowa dotyczyła również zagrożeń, jakie istnieją obecnie w Europie. Minister powtórzył, że w Polsce nie ma problemu enklaw muzułmańskich imigrantów, którzy nie integrują się ze społeczeństwem. Przywołał również przykłady licznych zamachów terrorystycznych, które miały miejsce na zachodzie Europy.

- Polska jest wolna od tego rodzaju zagrożeń  –  powiedział minister. 

Mapa serwisu