Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 18.01.2017

Kolejni Młodzi Bohaterowie otrzymali medale

25 października 2016 r. w pobliżu Kielc doszło do groźnego wypadku. Autobus wiozący młodzież zderzył się z betoniarką. W wyniku zderzenia kierowca autobusu został uwięziony w pojeździe. Kierownica przycisnęła go tak, że nie mógł się wydostać. Z pomoca przyszło mu trzech 17-letnich pasażerów - Bartek, Tomek i Wiktor. Mimo, że sami byli uczestnkami wypadku, nie zawahali się i myśleli przede wszytskim o innych. We trójkę pomogli uwolnić zakleszczonego kierowcę, który trafił potem pod opiekę służb medycznych. Trzej młodzi ludzie - uczniowie pobliskiego zespołu szkół ponadgimnazjalnych w Łopusznie - wykazali się postawą, która moze być wzorem dla wszystkich ich koleżanek i kolegów.

- To niezwykle istotne przesłanie – ci trzej młodzieńcy stanowią wzór do naśladowania dla innych. Możemy czuć się bezpiecznie w sytuacji w której możemy liczyć na to, że kiedy ktoś znajdzie się w potrzebie, to otrzyma pomoc ze strony innych. To istotne, żeby reagować wtedy, gdy inni potrzebują pomocy. Możemy uratować życie ludzkie, czyli największą wartość, z jaką mamy do czynienia na tym świecie. Dziękuję wam za taką postawę. Uważam, że określenie was bohaterami, jest jak najbardziej właściwe - powiedział minister Błaszczak, wręczając Młodym Bohaterom medale i nagrody. 

Akcja „Młody Bohater” to inicjatywa Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, która służy nagradzaniu i  promowaniu godnych naśladowania postaw wśród dzieci i młodzieży.

Nagroda „Młody Bohater” jest wręczana dzieciom, które ocaliły, bądź aktywnie przyczyniły się do ocalenia życia innych osób. Niezależnie od tego, czy udzieliły one pomocy osobie nieprzytomnej, wezwały służby ratunkowe, czy po prostu zaalarmowały o niebezpieczeństwie, ich dzielność i opanowanie zasługują na nagrodę.

  • Kolejni Młodzi Bohaterowie otrzymali medale #1
  • Kolejni Młodzi Bohaterowie otrzymali medale #2
  • Kolejni Młodzi Bohaterowie otrzymali medale #4

Mapa serwisu