Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 13.04.2017

W ramach akcji „SpoKREWnieni służbą” zebrano prawie 3,8 tys. litrów krwi

3 tys. 788 litrów krwi – dokładnie tyle udało się zebrać w ramach akcji „SpoKREWnieni służbą”. Zbiórka krwi oficjalnie zakończyła się 31 marca br., ale do połowy kwietnia do MSWiA spływały ostateczne raporty ze stacji krwiodawstwa z całej Polski.

- Mamy ogromną satysfakcję, że akcja „SpoKREWnieni służbą” zakończyła się sukcesem. Ilość zebranej krwi przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania – powiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak 31 marca br. na podsumowaniu zbiórki.

Przez cały marzec policjanci, strażacy, strażnicy graniczni oraz funkcjonariusze BOR, w hołdzie Żołnierzom Wyklętym, oddawali krew chorym i ofiarom wypadków. - Akcja „SpoKREWnieni służbą” dowiodła, że poświęcenie funkcjonariuszy nie jest pustym hasłem. Przez miesiąc udowodniliśmy, że etos służby jest realny. Oddawanie krwi to przekazywanie daru życia – podkreślał szef MSWiA. Minister zaznaczył, że w akcję, poza funkcjonariuszami, włączyło się wiele osób cywilnych.

Minister Mariusz Błaszczak zapowiedział również, że akcja „SpoKREWnieni służbą” będzie kontynuowana w przyszłym roku. – Chciałbym również ustanowić okolicznościowy medal dla osób, które biorą udział w naszej akcji – podkreślił.

Akcja „SpoKREWnieni służbą” trwała przez cały marzec. Ten czas został wybrany nieprzypadkowo. W tym miesiącu oddajemy hołd żołnierzom zbrojnego podziemia antykomunistycznego, którzy przelewali krew w obronie niepodległości Polski. Stawiali oni opór sowietyzacji i podporządkowaniu Ojczyzny Związkowi Sowieckiemu.

Ogólnopolska zbiórka krwi „SpoKREWnieni służbą” odbywała się pod patronatem szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka na terenie całej Polski. Krew można było oddawać podczas akcji w każdym województwie przez cały marzec. Akcja miała charakter otwarty i mógł w niej wziąć udział każdy.