Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 13.02.2018

Wiceminister Jarosław Zieliński: Straż Graniczna jest wysoko ceniona przez naszych partnerów

- Dziękuję za wspólny czas, współpracę przez ostatnie dwa lata. Polska Straż Graniczna dobrze radziła sobie z różnymi zagrożeniami i podejmowała trudne działania. Należą się za to Państwu i wszystkim funkcjonariuszom wyrazy uznania – powiedział Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, podczas odprawy kadry kierowniczej Straży Granicznej.

- Polska Straż Graniczna uczestniczyła w działaniach za granicą i jest wysoko ceniona przez naszych partnerów – dodał wiceszef MSWiA.

Wiceminister Jarosław Zieliński wysłuchał meldunków komendantów oddziałów Straży Granicznej, dotyczących bieżącej sytuacji na strzeżonych przez nich odcinkach, oraz stanu realizacji projektów w ramach Programu Modernizacji Służb Mundurowych.

Podczas odprawy oficerowie Straży Granicznej rozmawiali również między innymi o współpracy ze służbami ochrony granic państw sąsiednich, współdziałaniu z Krajową Administracją Skarbową, oraz wpływie aktualnej sytuacji migracyjnej w kraju na działania SG. W spotkaniu wzięli również udział Rafał Rogala, szef Urzędu do Spraw Cudzoziemców, Marek Łapiński, były komendant główny Straży Granicznej, obecnie podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, oraz przedstawiciele Krajowej Administracji Skarbowej.

- Program Modernizacji Służb Mundurowych ma na celu unowocześnienie formacji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo obywateli, i wiążemy z nim duże nadzieje. Dlatego proszę o poważne i rzetelne traktowanie wszystkich przedsięwzięć zaplanowanych w ramach programu – podsumował wiceszef MSWiA.

  • Odprawa kierownictwa Straży Granicznej z wiceministrem Jarosławem Zielińskim
  • Odprawa kierownictwa Straży Granicznej z wiceministrem Jarosławem Zielińskim
  • Odprawa kierownictwa Straży Granicznej z wiceministrem Jarosławem Zielińskim

Mapa serwisu