Nowe zdjęcia do paszportów - Aktualności - Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Strona znajduje się w archiwum.

Czwartek, 27 lipca 2006

Nowe zdjęcia do paszportów

W dzisiejszym wydaniu dziennika Rzeczpospolita ukazała się nieautoryzowana i nie odpowiadająca prawdzie wypowiedź zawiarająca informację, że do wniosków o wydanie paszportów biometrycznych można dołączyć tradycyjne zdjęcie.

Wybierz temat


Informuję, że dziś weszło w życie rozporządzenia, które nakłada na organy paszportowe obowiązek przyjmowania zdjęć według nowych wymagań. Zatem od dziś, do wniosku o paszport biometryczny należy dołączyć dwie fotografie o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, wykonane w ciągu ostatnich 6 miesięcy na jednolitym jasnym tle, o dobrej ostrości, pokazujące wyraźnie oczy i twarz en face, od wierzchołka głowy do górnej części barków.

Wyrażam ubolewanie, że osoby, które na podstawie nierzetelnej publikacji zgłosiły się do biur paszportowych z nieodpowiednimi fotografiami zostały narażone na kłopoty i przepraszam za tę sytuację.

Tomasz Skłodowski
rzecznik prasowy MSWiA

Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 14 lipca 2006 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wzorów oraz trybu wydawania paszportów, dokumentów wymaganych do ich otrzymania, a także trybu postępowania funkcjonariuszy Straży Granicznej w przypadku ujawnienia w czasie kontroli granicznej wad w paszportach

Mapa serwisu